PŚ w Ramsau. Runda prowizoryczna dla Yamamoto i Westvold Hansen. Udany skok Joanny Kil

screen - Eurosport

Rozegrano dziś rundach prowizorycznych przed zawodami PŚ w kombinacji norweskiej w Ramsau. Wśród panów najlepszy okazał się Japończyk Ryota Yamamota. Wśród pań – Gyda Westvold Hansen. Skoki swoje oddali także reprezentanci Polski – Andrzej Szczechowicz i Joanna Kil.

screen – Eurosport

Wyraźna przewaga Yamamoto, Szczechowicz daleko

25-letni Japończyk skoczył na odległość 99,5 m, co dało mu 20 sek. przewagi nad liderem PŚ Jarlem Magnusem Riiberem z Norwegii, który osiągnął 97,5 m. Kolejne miejsca zajęli Niemiec Julian Schmid, Austriak Mario Seidl i drugi Norweg Jens Luraas Oftebro. Andrzej Szczechowicz w rundzie prowizorycznej był dopiero 47. na 51 sklasyfikowanych zawodników. Wylądował na 81 metrze i w przypadku, gdyby nie udało się rozegrać skoków w którymś w zaplanowanych zawodów miałby na starcie 3 minuty i 8 sekund straty.

wyniki rundy prowizorycznej mężczyzn

Nokaut Westvold Hansen, udany debiut Kil

Gyda Westvold Hansen była klasą sama dla siebie. Skoczyła 96 m i nad Włoszką Anniką Sieff (92 m) wypracowała 53 sek. przewagi. Kolejne zawodniczki nie zmieściły się w minucie. Były to Lisa Hirner z Austrii oraz Niemki Nathalie Armbruster i Svenja Wuerth. Dość niespodziewanie zadebiutowała w PŚ w kombinacji nasza ex-skoczniki Joanna Kil. Skoczyła 81,5 m i zajęła szenastą pozycję (+2:39 min.).

wyniki rundy prowizorycznej kobiet

źródło: wiadomość własna