PŚ w Ramsau. Historyczna runda prowizoryczna dla Anniki Sieff

13:23, 17.12.2020 Kamil Karczmarek

W Ramsau w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej oprócz mężczyzn rywalizują także kobiety. Dla pań to pierwsze w historii pucharowe zawody. Rundę prowizoryczną wygrała Annika Sieff z Włoch.

W rundzie prowizorycznej wystartowało 27 zawodników z ośmiu państw, gdyż Japonki nie stanęły na starcie, a Rosjanka Chulpan Valieva została zdyskwalifikowana. Wszystkie panie oddały swoje skoki z 27. belki. Najlepszą łączną notę uzyskała Annika Sieff. 17-letnia Włoszka nie osiągnęła punktu K, bo skoczyła 88,5 metra. Jednak miała najwięcej punktów dodanych za niekorzystny wiatr - 11,6.

Drugie miejsce ze stratą 2,8 punktu, co przekłada się na 11 sekund, zajęła Gyda Westvold Hansen. Norweżka wylądowała najdalej, bo na 92. metrze. Miała jednak mniejszą bonifikatę i straciła także do Sieff 5,5 punktu na notach za styl. Na trzeciej pozycji po próbie na odległość 91,5 metra uplasowała się kolejna z Norweżek - Mari Leinan Lund. Czwarta była najbardziej utytułowana kombinatorka norweska na świecie, Tara Geragthy-Moats.

Wyniki rundy prowizorycznej

Pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej kobiet odbędą się w piątek. Składać się będą z konkursu skoków (9:45) oraz biegu na dystansie 5 kilometrów (13:45).