PŚ w Ramsau: Graabak najlepszy w rundzie prowizorycznej, Kupczak 25

Lillehammer, Norway 20131208. Jørgen Graabak etter kombinertøvelsen i verdenscupen på Lillehammer søndag. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

Lillehammer, Norway 20131208.
Jørgen Graabak etter kombinertøvelsen i verdenscupen på Lillehammer søndag.
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

Kombinatorzy norwescy po dwóch tygodniach przerwy wracają do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata. Dziś rozegrano rundę prowizoryczną, którą wygrał Joergen Graabak. 

Szczepan Kupczak i Paweł Cieślar wywalczyli kwalifikacje do jutrzejszych zmagań kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata w Ramsau. Pierwszy z Polaków po skoku na 89,5 metra zajął 25. miejsce. Słowiok lądował dwa i pół metra bliżej od swojego kolegi z reprezentacji i został sklasyfikowany na czterdziestym szóstym miejscu. Gdyby jutro odwołano serię skoków, to Kupczak wyruszył by na trasę minutę i dwie sekundy po triumfującym w kwalifikacjach Joergenie Graabaku. Norweg skoczył aż 98 metrów i wyprzedził swojego rodaka Jarla Magnusa Riibera oraz Niemca Kuisa Nehnerta (ex-aequo) o zaledwie 0,9 pkt.

Niestety, obóz treningowy przed startem w Ramsau nie przyniósł spodziewanych efektów Adamowi Cieślarowi. Polak skoczył zaledwie 81,5 metra, co dało mu pięćdziesiąte szóste miejsce i nie pozwoliło na awans do konkursu.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.