PŚ w Ramsau. Geiger ponownie przed Riiberem, Kupczak bez punktów

fot. M. Rudzińska

Vinzenz Geiger powtórzył sukces z wczoraj i po raz drugi triumfował w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau. Niemiec podobnie jak wczoraj nieznacznie wyprzedził Jarla Magnusa Riibera, który pozostał liderem Pucharu Świata. Szczepan Kupczak w ostatnich zawodach w 2020 roku zajął 33. miejsce.

fot. M. Rudzińska

W serii skoków najlepszy był Jarl Magnus Riiber. Norweg wylądował na 98. metrze, czyli zdecydowanie najdalej. Jednak ze względu na dobre próby rywali nie mógł wypracować sobie bardzo dużej przewagi. Drugi był Yoshito Watabe po skoku na odległość 93,5 metra. Japończyk miał zaledwie 6 sekund straty. Trzy sekundy więcej straty mimo dłuższej o pół metra próbie miał drugi z braci Watabe, Akito. Różnice były nieduże. Siódmy wczorajszy triumfator Vinzenz Geiger tracił jedynie 15 sekund, a pierwsza dziesiątka mieściła się w 30 sekundach. Szczepan Kupczak uzyskał odległość 89 metrów. Po skoku Polak zajmował 28. pozycję ze stratą minuty i 10 sekund.

Wyniki po serii skoków

Na początku biegu na czoło wysunęli się Jarl Magnus Riiber i Akito Watabe, ale szybko dołączyli do nich kolejni zawodnicy. Byli to: Vinzenz Geiger, Espen Bjoernstad, Johannes Lamparter i Lukas Greiderer. W drugiej połowie dystansu miało miejsce przyspieszenie i w jego wyniku odpadli Bjoernstad i Watabe. Jednak z grupy pościgowej doszedł Fabian Riessle.

Przez dłuższy czas tempo w czołówce dyktował Lamparter, ale w końcówce Jarl Magnus Riiber wyprzedził Austriaka i zdecydował się na atak. Liderowi Pucharu Świata odpowiedział jedynie Geiger. Podobnie jak wczoraj walka o zwycięstwo toczyła się na finiszu między Niemcem i Norwegiem. Po raz drugi nieznacznie lepszy okazał się Vinzenz Geiger. Podium uzupełnił Fabian Riessle. Punktów nie zdobył Szczepan Kupczak. Polak przez połowę dystansu biegł na pozycji dającej punkty, ale ostatecznie spadł na 33. miejsce. Do zwycięzcy stracił ponad dwie minuty.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna