PŚ w Quebecu: Sundling i Klaebo najlepsi w eliminacjach sprintu

fot. xc-ski.de

fot. xc-ski.de

Szwedka Jonna Sundling oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo zwyciężyli w eliminacjach sprintu stylem dowolnym w kanadyjskim Quebecu, które są jednocześnie pierwszymi zawodami finałowego cyklu Pucharu Świata odbywającego się w tym kraju.

W eliminacjach sprintu kobiet mogliśmy ujrzeć Therese Johaug. Norweżka, która w tym roku jest niepokonana w biegach długodystansowych, w biegach sprinterskich czuje się znacznie gorzej, jednak 29. miejsce wystarczyło jej do awansu do ćwierćfinału. W czołowej trzydziestce nie ujrzymy natomiast m.in. Idy Ingemarsdotter, Anny Kylloenen czy Vesny Fabjan. Najlepsza okazała się Jonna Sundling, przed rodaczką, liderką klasyfikacji sprinterskiej, Stiną Nilsson, oraz najlepszą w klasyfikacji generalnej PŚ – Ingvild Flugstad Oestberg. Maiken Caspersen Falla, która jest jeszcze w stanie odebrać Nilsson Małą Kryształową Kulę za sprinty, również jest w trzydziestce – zajęła 9. lokatę.

W eliminacjach panów najlepszy okazał się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Johannes Hoesflot Klaebo. Wyprzedził Włocha Federico Pellegrino i Aleksandra Bolszunowa. Co ciekawe, dokładnie tak samo wyglądała czołowa trójka eliminacji poprzedniego sprintu w Falun. Dla Alexa Harveya, który zakwalifikował się z 23. miejsca, będzie to ostatni sprint w pucharowej karierze – w dodatku przed własną, kanadyjską publicznością.

wyninki eliminacji: KOBIETY/MĘŻCZYŹNI

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.