PŚ w Quebecu: Zdobywcy kuli za sprinty niepokonani. Nilsson i Klaebo znów najlepsi

20:07, 22.03.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 21:31, 22.03.2019

Stina Nilsson oraz Johannes Klaebo wygrali dzisiejsze sprinty techniką dowolną w Quebecu. Szwedka oraz Norweg odbiorą również małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji sprinterskiej. Wśród pań na podium znalazły się również Dahlqvist i Sundling, a u panów w czołowej trójce uplasowali się także Pellegrino oraz Skar.

W rywalizacji kobiet podczas ostatniego sprintu w Pucharze Świata 2018/2019 swoje świetne umiejętności po raz kolejny pokazały Szwedki. W fazie półfinałowej połowa stawki to była właśnie szwedzka drużyna. Do finału nie zdołały awansować tylko specjalistki od biegów dystansowych: Ebba Andersson oraz Charlotte Kalla, która straciła szansę na najlepszą szóstkę przez upadek na trasie. Zwycięstwo odniosła Stina Nilsson. 25-latka postawiła kropkę nad i i zdobyła małą Kryształową Kulę za sprinty. Dziś zaciekle o triumf na ostatniej prostej walczyła druga z reprezentantek Szwedek Maja Dahlqvist. Przegrała ona jednak o zaledwie jedną setną sekundy. Podium uzupełniła trzecia Szwedka, najlepsza w eliminacjach Jonna Sundling. Czwarte miejsce zajęła mistrzyni świata Norweżka Maiken Caspersen Falla. Na piątej lokacie uplasowała się już czwarta biegaczka ze Szwecji - rewelacyjna juniorka Frida Karlsson. Na szóstej pozycji została sklasyfikowana Amerykanka Sadie Bjoernsen. W ćwierćfinale odpadła Therese Johaug.

Wyniki rywalizacji kobiet

U panów również obyło się bez niespodzianek. Najlepszy był Johannes Klaebo. Norweski dominator na krótkich dystansach wywalczył Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji sprinterskiej. Klaebo będzie walczył także o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019. Drugie miejsce zajął włoski specjalista od sprintów Federico Pellegrino. O trzecie miejsce walczyli Sindre Skar i Aleksander Bolszunow. Ostatecznie to Norweg mógł cieszyć się z kolejnego podium w sezonie. W finale walczyli jeszcze reprezentant Szwecji Johan Haeggstroem i Francuz Lucas Chanavat.