PŚ w Québec City: Stina Nilsson i Alex Harvey zwycięzcami ostatnich sprintów

Stina Nilsson i Alex Harvey triumfowali w ostatnich w tym sezonie zawodach sprinterskich. Szwedka wyprzedziła Maiken Caspersen Fallę i swoją rodaczkę Hannę Falk, natomiast Kanadyjczyk Norwega Finna Haagena Krogha i Richarda Jouve. 

Stina Nilsson w popołudniowych eliminacjach zajęła czwarte miejsce, ale Szwedka to co najlepsze pozostawiła na bezpośrednią rywalizację. Wiceliderka klasyfikacji sprinterskiej wygrała ćwierćfinał i półfinał, a w decydującym biegu po raz kolejny w tym sezonie musiała stoczyć zacięty bój z Maiken Caspersen Fallą. Młoda reprezentantka Szwecji zachowała więcej sił na finisz i odniosła szóstego sezonie zwycięstwo w sprincie. Nilsson nie udało się jednak zdobyć małej kryształowej kuli w tej konkurencji, bowiem miała zbyt dużą stratę do Falli. Trzecie miejsce zajęła Hanna Falk.

W dzisiejszym sprincie nie startowały Polki.

Wyniki

Bieg sprinterski mężczyzn był popisem reprezentanta gospodarzy. Alex Harvey, ku radości kibiców zgromadzonych na stadionie, odniósł drugie w tym sezonie Pucharu Świata zwycięstwo. Kanadyjczyk, podobnie jak Stina Nilsson, zajął w eliminacjach czwarte miejsce, a następnie był najlepszy w ćwierćfinale, półfinale i finale. Drugie miejsce zajął Norweg Finn Haagen Krogh, a trzecie reprezentant Francji Richard Jouve.

Małą kryształową kulę w klasyfikacji sprintu wywalczył sprinter z Norwegii Johannes Hoesflot Klaebo.

W piątkowych zawodach wystartował Maciej Staręga. Polak odpadł w ćwierćfinale i ostatecznie został sklasyfikowany na szesnastej pozycji.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.