PŚ w Québec City: Klaebo zwycięża w biegu na 15 km stylem klasycznym

20:29, 18.03.2017 Anna Felska Aktualizacja: 20:29, 18.03.2017

Za nami przedostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. W biegu na 15 km stylem klasycznym ze startu wspólnego w kanadyjskim Quebec City zwyciężył Norweg Johannes Klaebo.

Norwegowie zajęli dzisiaj dwa pierwsze miejsca na podium. Johannes Klaebo minimalnie o 0,5 s wyprzedził Niklasa Dyrhauga. Trzecie miejsce na podium ze stratą 0,8 s zajął reprezentant Rosji Alexander Bessmertnykh. Czwartym miejscem musieli zadowolić się gospodarze. Po wczorajszym triumfie w sprincie Kanadyjczyk Alex Harvey zajął miejsce tuż za podium, tracąc do zwycięzcy jedynie 1,2 s. Piąte miejsce zajął kolejny Norweg Sjur Roethe (+1,7 s), natomiast szósty był Szwajcar Dario Cologna (+1,9 s). W czołowej dziesiątce kolejno uplasowali się również: Paal Golberg (+2,5 s), Didrik Toenseth (+3,0 s), Andrey Larkov (+3,7 s) oraz Dietmar Noeckler (+5,1 s).

Jedyny reprezentant Polski Maciej Staręga zajął 58. miejsce ze stratą 2 minut i 57 sekund.

Pełne wyniki biegu na 15 km

Już jutro ostatnie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w tym sezonie. Zawodnicy rywalizować będą w biegu na 15 km stylem dowolnym.