PŚ w Qubecu: Dziś finałowe zmagania w biegach narciarskich (listy startowe)

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Sezon zimowy 2016/2017 dobiegł już do końca. Na zakończenie dzisiaj w Qubecu zostaną rozegrane biegi pościgowe stylem dowolnym.

Początkowo finałowe zawody zaplanowano w Rosji, jednak FIS zdecydował odebrać prawo do organizacji. Postanowiono ostatecznie, że zorganizują tradycyjny niegdyś mini cykl zwany po prostu Finałem Pucharu Świata i odbędzie się on w Qubecu. Pierwszego dnia rywalizacji rozegrano sprinty stylem dowolnym, które padły łupem Stiny Nilsson i Alexa Harveya. Wczoraj natomiast rozegrano biegi stylem klasycznym ze startu wspólnego. Na 10 kilometrów równych sobie nie miała Marit Bjoergen a na 15 km triumfował jej rodak Johannes Klaebo. W rywalizacji mężczyzn nie startuje Martin Johnsrud Sundby, który ma już zapewniony triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W Kanadzie startuje Heidi Weng, która mimo braku wygranej w dwóch rozegranych do tej pory etapach mini cyklu, wystartuje jako pierwsza w dzisiejszym biegu pościgowym stylem dowolnym. Liderka Pucharu Świata i właściwie jego zdobywczyni wyruszy na trasę o jedną sekundę szybciej niż Marit Bjoergen, która w klasyfikacji generalnej jest na miejscu piątym. Dwadzieścia dziewięć sekund starty do Weng ma Ingvild Flugstad Oestberg a trzy sekundy po niej wyruszy Maiken Capsersen Falla. Wydaje się jednak, że rywalkom trudno będzie dzisiaj pokonać świetnie dysponowaną Bjoergen.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród mężczyzn. Kleabo ma 22 sekundy przewagi nad Niklasem Dyrhaugiem i o jedną sekundę więcej nad reprezentantem gospodarzy Alexem Harveyem. Blisko w klasyfikacji Finału Pucharu Świata znajduje się Finn Hagen Krogh (+0:34). Panowie rywalizujący o zwycięstwo w tym cyklu nie mają jednak szans na końcowy triumf w Pucharze Świata. Johannes Klaebo wraz z Kroghiem mogą pokusić się o wyprzedzenie w “generalce” Fina Matti Heikkinena. Start rywalizacji mężczyzn o 17:45. Panie powalczą o 16:20.

Listy startowe: K | M

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.