PŚ w Qubecu: Bjoergen najlepsza na 10 km łyżwą

17:28, 19.03.2017 Mateusz Król

Marit Bjoergen wygrała bieg pościgowy na 10 km stylem dowolnym rozgrywany podczas Pucharu Świata w Qubecu. Norweżka wyprzedziła swoją rodaczkę Heidi Weng i Szwedkę Stinę Nilsson. Były to ostatnie zawodu Pucharu Świata w biegach narciarskich w tym sezonie.

Bjoergen wyruszyła na trasę z sekundową stratą do Weng. Szybko jednak dogoniła rywalkę i na pierwszym pomiarze czasu to właśnie ona była pierwsza. Weng jednak nie odpuszczała i w połowie dystansu to ona prowadziła. Szybko jasne stało się, że tylko te dwie zawodniczki mogą walczyć o końcowy triumf. Strata reszty stawki rosła z każdym kilometrem.

Ostatecznie Bjoergen triumfowała przed Weng o 1,2 s. Trzecia Nilsson straciła do Norweżki równo minutę. Czwarte miejsce zajęła Ida Ingemarsdotter. Piąta była Krista Parmakoski, a czołową szóstkę dopełniła Ingvild Flugstad Oestberg. Bieg ukończyło 68 zawodniczek. W gronie tym nie było ani jednej Polki, ponieważ nasze zawodniczki nie wybrały się do Kanady.