PŚ w Predazzo zamiast Liberca

fot. F. Damboń

Jakiś czas temu konkursy Puchar Świata w Libercu, które miały odbyć się 12-13 stycznia 2019 r. zostały odwołane. Wiemy już, że w tych dniach odbędą się zawody w Predazzo na skoczni HS-135.

Pierwotnie po 11. latach Puchar Świata miał wrócić do Liberca, a po 8. latach Letnia Grand Prix jednak organizatorzy zdecydowali, że nie będą stanie sprostać tym wyznaniom jakim jest organizacja zawodów najwyższej rangi. Zainteresowana organizacją konkursów w tym terminie była Wisła. Ostatecznie wybór padł na Val Di Fiemme, gdzie w 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Wspaniałe wspomnienia z tą imprezą mają polscy kibice. Wówczas właśnie złoty medal na dużej skoczni wywalczył Kamil Stoch, a nasza drużyna zdobyła pierwszy w historii medal (brązowy). Dziesięć lat wcześniej po dwa tytuły mistrza świata polecał tam także Adam Małysz.

Przyznanie tego terminu Predazzo kończy spekulacje na temat ostatecznej daty rozegrania wiślańskich konkursów Pucharu Świata. W Beskidach znów zagości inauguracja cyklu w dniach 16-18. listopada.

Źródło: Fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.