PŚ w Pokljuce. Zwycięstwo drużyny norweskiej, Polacy na dwunastej pozycji

screen: TVP Sport

Zwycięstwem drużyny norweskiej zakończyła się pojedyncza sztafeta mieszana w słoweńskiej Pokljuce. Ingrid Tandrevold i Vetle Christiansen wygrali nad drużyną Francji (Antonin Guigonnat i Lou Jeanmonnot). Na podium stanęli też Szwajcarzy w składzie (Niklas Hartweg i Amy Baserga). Polska drużyna w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec i Anna Mąka była dwunasta.

screen: TVP Sport

Norwegowie szybko objęli prowadzenie i zwyciężyli bez większych problemów. Druga drużyna francuska straciła do nich aż 41 sek. Trzecie miejsce Szwajcarów (49,6 sek.) to może nie sensacja, ale na pewno niespodzianka. Kolejne miejsca zajęły drużyny Finlandii (Tuomas Harjula, Suvi Minkkinen), Austrii (Simon Eder, Lisa Theresa Hauser) i USA (Paul Schommer, Deedra Irwin).

Polska w połowie stawki, mołdawska niespodzianka

Kolejne miejsca zajęły drużyny Ukrainy, Japonii i Mołdawii. Dziewiąte miejsce tego małego kraju jest pewną niespodzianką, ale Michaił Usow i Anna Stremous biegli znakomicie. Polskę wyprzedzili jeszcze fatalnie dziś strzelający Szwedzi i Włosi. Dwunaste miejsce w stawce 24. zawodników młodej sztafety polskiej należy uznać za dobry wynik.

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna