PŚ w Pokljuce. Znakomity wynik polskiej sztafety mieszanej. Triumf Francuzów

15:54, 08.01.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 17:04, 08.01.2023

Reprezentacja Francji wygrała pierwszą w sezonie rywalizację sztafet mieszanych rozgrywaną na dystansie 4x7,5 kilometra podczas zawodów Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Podium uzupełnili Włosi i Szwedzi. Na bardzo dobrej ósmej lokacie finiszowali Polacy startujący w składzie: Jan Guńka, Marcin Zawół, Kamila Żuk i Joanna Jakieła.

Screen - TVP SPORT

Od początku na prowadzeniu znajdowała się reprezentacją Francji. Zaraz za plecami mieli Włochów, Niemców, Norwegów i Szwajcarów. Sytuacja uległa drastycznej zmianie jednak na trzecim strzelaniu. Quentin Fillion Maillet po fatalnym strzelaniu musiał przebiec karną rundę. Ta pomyłka zrzuciła jego reprezentację na piątą pozycję. Tracili oni jednak jedynie 22 sekundy do prowadzących Norwegów.

Quentin nie poddał się jednak i już po kolejnym strzelaniu wyprowadził Francję na drugie miejsce, tracąc jedynie 3,5 sekundy do Włochów. Anais Chevalier-Bouchet udało się przesunąć na pierwsze miejsce, a prowadzenia Francuzi nie oddali już do końca. Podium uzupełnili Włosi i Szwedzi.

Znakomici Polacy

Polacy startujący w składzie: Jan Guńka, Marcin Zawół, Kamila Żuk i Joanna Jakieła zajęli wspaniałe 8. miejsce. Nasi reprezentanci dobierali jedynie 5 razy i do zwycięzców stracili 3,5 minuty. Praktycznie cały czas znajdowali się w czołowej dziesiątce. To najlepszy występ Polaków w sztafecie od dłuższego czasu i dobry prognostyk na przyszłość. W kadrze teraz na pewno będą panowały dobre nastroje.