PŚ w Pokljuce: Quentin Fillon Maillet najlepszy w biegu masowym

Photo: Sven Hoppe/dpa

Photo: Sven Hoppe/dpa

W rozegranym dziś w słoweńskiej Pokljuce biegu masowym najlepszym okazał się Francuz Quentin Fillon Maillet, który na podium wyprzedził Niemca Benedikta Dolla i Norwega Johannes Thingnesa Boe’a. Polacy nie startowali.

Fillon Maillet pomylił się na strzelnicy tylko raz i wygrał z czasem 36:21.5 min. Doll też z jedną stratą miał 10 sek. i na finiszu o 0,3 sek. wyprzedził Norwega, który miał o jedną karną rundę więcej. Na finiszu o drugie miejsce walczyli też drugi z Norwegów Vetle Sjaastad Christiansen (+10,6 sek., jedna karna runda) i lider PŚ Francuz Martin Fourcade (tyle samo strat, +10,8 sek.).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się też kolejni Norwegowie – obaj z dwiema karnymi rundami – Erlend Bjoentegaard (+21,4 sek.) i Johannes Dale (+39,8 sek.), jeden z dwóch dziś bezbłędnych na strzelnicy Austriak Simon Eder (+42,8 sek.), doświadczony Tarjei Boe (+43,5 sek. i dwie karne rundy) i też dwa razy mylący się dziś Włoch Lukas Hofer (+1:05.4 min.). Drugim bezbłędnym zawodnikiem był dziś jedenasty Rosjanin Matwiej Jelisiejew (+1:11.4 min.).

W klasyfikacji generalnej bez zmian: prowadzi Fourcade przed Fillonem Mailletem i Johannesem T. Boe.

wyniki zawodów

klasyfikacja generalna

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.