PŚ w Pokljuce: Johannes Boe ponownie zwycięski

fot. cbc.ca

cbc.ca

Johannes Thingnes Boe zwyciężył już po raz drugi w tym sezonie. Tym razem Norweg najlepszy okazał się w biegu pościgowym na 12,5 km podczas zawodów Pucharu Świata w Pokljuce. Na podium stanęli również Francuz Quentin Fillon Maillet oraz Rosjanin Aleksander Łoginow. 

Boe wygrał dzisiejsze zawody o włos. Norweg po wczorajszej wygranej w sprincie na trasę dzisiejszego biegu wyruszył jako pierwszy. Jeden niecelny strzał na pierwszym strzelaniu, oraz dwa pudła podczas ostatniej wizyty na strzelnicy sprawiły, iż Boe do ostatnich metrów walczył z Quentinem Fillon Maillet o zwycięstwo. Ostatecznie wygrał o zaledwie 0,1 s. Francuz na strzelnicy był dzisiaj bezbłędny. Na najniższym stopniu podium stanął Aleksander Łoginow. Reprezentant Rosji na strzelnicy pomylił się tylko raz, a na metę dotarł ze stratą 1,9 s. 

Tuż za podium, z nieco większą stratą uplasował się Austriak Simon Eder (+16,1), który również dzisiaj był bezbłędny. Tuż za nim z jednym pudłem na strzelnicy wylądował jego kolega z drużyny Julian Eberhard (+25,0). Czołową szóstkę, również z jednym błędem zamknął brat zwycięzcy – Tarjei Boe (+28,6). 

Po ostatnim strzelaniu z trasy zszedł Martin Fourcade. Francuz w sumie pudłował na strzelnicy czterokrotnie i nie ukończył biegu. Przypomnijmy, iż sezon rozpoczął od zwycięstwa w biegu indywidualnym. 

Jedyny reprezentant Polski, który zakwalifikował się do dzisiejszego biegu – Łukasz Szczurek, zajął 51. miejsce na 56. zawodników. Polak na strzelnic pomylił się trzykrotnie i do zwycięzcy stracił +4:36.3. 

Pełne wyniki 

Więcej informacji wkrótce…

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.