PŚ w Pokljuce: Druga wygrana Makarainen, Hojnisz 21.

15:25, 09.12.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:46, 09.12.2018

Kaisa Makarainen odniosła kolejne zwycięstwo w rywalizacji w Pokljuce. Finka tym razem była najlepsza w biegu pościgowym. Na drugiej lokacie uplasowała się Dorothea Wierer, a na trzeciej Paulina Fiałkowa. Monika Hojnisz zajęła dwudzieste pierwsze miejsce.

Bieg pościgowy kobiet zakończył rywalizację biathlonistów w inaugurujących zawodach Pucharu Świata 2018/2019 w Pokljuce. Na trasę jako pierwsza ruszyła Kaisa Makarainen, która ani przez moment nie pozwoliła zbliżyć się rywalkom do siebie. Finka zaprezentowała kolejny świetny bieg, a na strzelnicy była bezbłędna. Bardzo dobra forma na trasie oraz celność pozwoliły odnieść 35-latce dwudziestą piątą wiktorię. Drugie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej cyklu Dorothea Wierer, która w sprincie przegrała także tylko z Kaisą. Włoszka również nie pomyliła się dziś na strzelnicy, a do zwyciężczyni straciła na mecie ostatecznie 41,3 s. Podium uzupełniła reprezentantka Słowacji - Paulina Fiałkowa (+59,2 s).

Tuż za czołową trójką została sklasyfikowana Liza Vitozzi (+1:01,5), która na ostatnim okrążeniu przegrała walkę o podium z Fiałkową. Jednak i Włoszka, i Słowaczka poprawiły swoje pozycje ze sprintu. Piątkę zamknęła Marte Olsbu Roeiseland - pierwsza zawodniczka z pudłem. Norweżka straciła do Makarainen 1:22,1 s. Szóste miejsce zajęła Clare Egan, siódme Irina Kryuko, ósme Irina Starykh, dziewiąte Franziska Preuss, a dziesiąte Jewgienia Pawlowa. Monika Hojnisz tym razem była dwudziesta pierwsza. O spadku zdecydowały dwa pudla na trzecim i jedno na czwartym pobycie na strzelnicy. Polka dobrze pobiegła i miała szansę poprawić o kilka lokat pozycję zajętą w sprincie. Kinga Zbylut została sklasyfikowana na pięćdziesiątej drugiej lokacie. Druga z reprezentantek biało-czerwonych zanotowała cztery karne rundy.