PŚ w Planicy: Wielki finał długiego sezonu. Kobayashi potwierdzi dominację? (lista startowa)

Planica skocznia

Planica skocznia

Nadszedł w końcu ten dzień, czyli wielki finał Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Na starcie stanie tradycyjnie najlepsza trzydziestka klasyfikacji generalnej.

Od długiego czasu wiadomo już, że Ryoyu Kobayashi odbierze jutro kryształową kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Walka nadal toczy się o drugie miejsce pomiędzy Stefanem Kraftem a Kamilem Stochem, który do Austriaka traci 71 punktów, lecz odrobienie takiej straty w jednym konkursie będzie raczej niemożliwe. Obok trójki najlepszych zawodników tego sezonu stanie już na pewno czwarty Piotr Żyła. Puchar Narodów trafi ponownie w ręce Polaków, Niemcy znajdą się za naszymi rodakami. Dwoma pozostałymi niewiadomymi są klasyfikacje Pucharu Świata w lotach oraz turnieju Planica 7. W tej pierwszej na czele znajduje się obecnie Markus Eisenbichler z przewagą zaledwie 4 punktów nad drugim Ryoyu Kobayashim. Trzecią lokatę okupuje Piotr Żyła (239 pkt.), czwartą Kamil Stoch (220 pkt.), piątą Stefan Kraft (214 pkt.), a szóstą Dawid Kubacki (211 pkt.). Walka o małą kryształową kulę będzie zapewne trwała do ostatniego skoku, tak jak w przypadku zwycięstwa w całym prestiżowym wydarzeniu. Aktualnym liderem Planicy 7 jest Kobayashi, który wyprzedza Eisenbichlera o 6,8 “oczek”. Trzecią pozycję zajmuje Timi Zajc (-48,3 pkt. do lidera), a czwartą Żyła (-67,6 pkt.).

Niedzielną rywalizację rozpocznie Manuel Fettner, a pierwszy Polak, czyli Jakub Wolny pojawi się dopiero z numerem dwudziestym pierwszym. Kubacki będzie walczyć o zwycięstwo jako dwudziesty piąty, Stoch dwudziesty siódmy, a do walki bezpośrednio po naszym trzykrotnym mistrzu olimpijskim włączy się Piotr Żyła.

Lista startowa

Cudowna, wiosenna aura utrzyma się także podczas jutrzejszego konkursu, kibice mogą liczyć na duże ilości słońca i temperaturę osiągającą nawet szesnaście stopni Celsjusza. Silne porywy wiatru nie są spodziewane. Start pierwszej serii o godzinie 10:00.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.