PŚ w Planicy: Wellinger dominuje na treningach

W Czwartkowe przedpołudnie w Planicy skoczkowie oddali swoje pierwsze próby w ramach oficjalnego treningu. Najlepiej poradził sobie Andreas Wellinger. W pojedynku Stefan Kraft kontra Kamil Stoch… 2:0.

Pierwszy trening na mamucim obiekcie w Planicy rozpoczął się o 9:00. Bardzo mocno rywalizację otworzył Andreas Wellinger. Niemiec prawdopodobnie jest podrażniony niedzielną porażką w Vikersund. W czwartek uzyskał 228,5 metra i w pierwszej serii treningowej był najlepszy. Anze Semenic, który oddał najdłuższy skok serii – 238 metrów i pobił swój rekord, musiał zadowolić się drugą pozycją. Trzecie miejsce zajął Michael Hayboeck (221,5 m), a czwarte Stefan Kraft (209 m). W czołówce znaleźli się też Markus Eisenbichler, Tilen Bartol, Peter Prevc i Kamil Stoch, któremu zmierzono 202,5 metra. Maciej Kot po skoku na 197 metrów był 12, a dwie pozycje niżej znalazł się Piotr Żyła (195,5 m). Słabiej spisali się pozostali nasi reprezentanci. Dawid Kubacki lądował na 190. metrze i był dopieor 46. Bardzo kiepsko wypadł Jan Ziobro, który swój skok skończył na 130,5 metra i był ostatni. Warunki były nieco zmienne a zawodnicy skakali z różnych belek startowych.

Również podczas drugiej serii treningowej równych sobie nie miał Andreas Wellinger. Niemiec z 12. belki startowej uzyskał aż 240,5 metra, co pozwoliło mu wyprzedzić dwójkę rywalizujących ze sobą o Puchar Świata – Stefana Krafta i Kamila Stocha. Austriak uzyskał 234,5 metra a o 300 centymetrów bliżej lądował Polak. Obaj jechali z tej samej belki co Wellinger. Zwiastuje to bardzo zacięty pojedynek w piątkowym i niedzielnym konkursie. Michael Hayboeck z Austrii uzyskał 237 metrów, jednakże miał platformę ustawioną o jeden poziom wyżej. W czołowej “10” uplasował się też Maciej Kot, któremu zmierzono 222,5 metra. Piotr Żyła tym razem skoczył 212 metrów i został sklasyfikowany na 16. pozycji. Poprawił się Dawid Kubacki, który tym razem poleciał na 209. metra i znalazł się na 31. lokacie. Jan Ziobro w drugim treningu skoczył 189 metrów i był 51. Za chwilę kwalifikacje.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.