PŚ w Planicy: Van Der Graaff i Chanavat najlepsi w eliminacjach sprintu, Maciej Staręga i Kamil Bury poza “30”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Szwajcarka Laurien Van Der Graaff i Francuz Lucas Chanavat wygrali eliminacje sprintu stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Planicy. W czołowej trójce biegu kobiet znalazły się jeszcze Jonna Sundling i Nadine Faehndrich, a u panów Federico Pellegrino i Sindre Bjoernestad Skar.

Zawody Pucharu Świata w Planicy do samego końca były zagrożone, ale ostatecznie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i udało się rozegrać eliminacje sprintu. Wśród pań najszybciej wyznaczoną trasę pokonała Szwajcarka Laurien Van Der Graaff, która dobiegła do mety z wynikiem 2:30,18. Na drugim miejscu z minimalną stratą do triumfatorki uplasowała się Szwedka Jonna Sundling (+0,05 sek), a trzecia była kolejna z Helwetek – Nadine Faehndrich (+0,56 sek), a na czwartym miejscu uplasowała się reprezentantka Trzech Koron Johanna Hagstroem (+0,81 sek). Piątą lokatę zajęła Sophie Caldwell, szósta była Anamarija Lampic, siódma Katerina Janatova, a ósma Katja Visnar. W dziesiątce znalazły się jeszcze Mari Eide i sensacyjna triumfatorka zawodów w Davos – Linn Svahn.

Dopiero 15. była liderka klasyfikacji sprintu Maiken Caspersen Falla, która do zwyciężczyni straciła niewiele ponad cztery sekundy. Polki nie startowały.

Wyniki eliminacji sprintu kobiet

Eliminacje sprintu mężczyzn po raz drugi z rzędu wygrał Francuz Lucas Chanavat. Reprezentant Trójkolorowych, który w kwalifikacjach był najlepszy także w ubiegłym tygodniu w Davos, dziś zostawił konkurentów daleko w tyle osiągając czas 2:10,91. Drugie miejsce ze stratą +2,55 sek zajął specjalista od sprintu łyżwą – Włoch Federico Pellegrino, a trzeci był Norweg Sindre Bjoernestad Skar. Czwarty był Johan Haeggstroem, piąty Joni Maeki, a szósty Gjoeran Tefre. W czołowej dziesiątce uplasował się także Chińczyk Wang Qiang (+4,65 sek). Aleksander Bolszunow awansował do ćwierćfinałów z 20. czasem, a powracający do PŚ Eirik Brandsdal był 24.

Do czołowej trzydziestki nie dostali się niestety reprezentanci Polski. Maciej Staręga był 53., a Kamil Bury 54. Dopiero 56. miejsce zajął Rosjanin Siergiej Ustiugow.

Wyniki eliminacji sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.