PŚ w Planicy: Triumf Kristy Parmakoski, ósme miejsce Justyny Kowalczyk

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Krista Parmakoski wygrała bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w Planicy. Na wysokim, ósmym miejscu, rywalizację ukończyła Justyna Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk rozpoczęła niedzielny bieg w bardzo spokojnym tempie i dlatego na pierwszych punktach pomiaru czasu plasowała się na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki. Reprezentantka Polski zaczęła przyspieszać w połowie dystansu, odrabiając straty do biegnących przed nią zawodniczek.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego na ostatnich kilometrach wyprzedziła nawet kilka biegaczek, które miały do niej zbliżone czasy. Ostatecznie Kowalczyk minęła linię mety z czasem 28:10,8, co wystarczyło jej na zajęcie ósmego miejsca – najlepszego w tym sezonie w biegach dystansowych.

Bieg w Planicy był podpisem Kristy Parmakoski i Charlotte Kalli. To właśnie te dwie zawodniczki stoczyły korespondencyjną walkę o zwycięstwo, z której zwycięsko wyszła Finka. Biegnąca z jednym z ostatnich numerów Parmakoski mogła kontrolować swoje tempo i dostosować je do wyników notowanych wcześniej przez Szwedkę. Na kilometr przed metą na prowadzeniu była jeszcze Kalla, ale na mecie za zwycięstwa mogła się cieszyć reprezentantka Suomi, która wyprzedziła swoją rywalkę o 3,6 sek.

Na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Norweżka Heidi Weng, ale jej strata do zwyciężczyni wyniosła ponad pół minuty.

W biegu wystartowały także Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec, ale Polki nie zdobyły pucharowych punktów. Jaśkowiec była 41., a Marcisz 49.

W przyszłym tygodniu odbędą się ostatnie przed igrzyskami zawody Pucharu Świata. W Seefeld nie zobaczymy jednak Justyny Kowalczyk. Polka będzie bowiem na zgrupowaniu w Kazachstanie.

Wyniki biegu

Źródło: informacja własna 

1 thought on “PŚ w Planicy: Triumf Kristy Parmakoski, ósme miejsce Justyny Kowalczyk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.