PŚ w Planicy. Tragiczny upadek Daniela Andre Tande podczas serii próbnej [aktualizacja]

Fot. YouTube

Podczas serii próbnej w Planicy zdarzył się tragiczny wypadek. Daniel Andre Tande upadł na zeskok na 99. metrze. Norweg nieprzytomny został zwieziony z zeskoku.

Daniel Andre Tande upadł na zeskok na 99. metrze. Akcja ratunkowa trwała przez kilka minut, następnie Norweg został zniesiony z zeskoku. Był nieprzytomny. Z najnowszych informacji podanych przez FIS, stan Tande jest stabilny. – Został przetransportowany helikopterem do Centrum Medycznego w Lublanie w celu dalszych badań i leczenia. Kolejne informacje pojawią się wieczorem – czytamy w oficjalnym komunikacie.

[Aktualizacja 17:05]. Dziennikarze Telewizji Polskiej podają, że Daniel Andre Tande oddycha już samodzielnie. Jego stan jest stabilny. Anders Jacobsen w rozmowie z NRK przyznał, że trudno ocenić urazy, jakich doznał jego rodak. Jego zdaniem jednak mogło dość m.in. do połamania żeber. – Raczej nie ma szans, aby wyszedł z tego bez szwanku – skomentował były skoczek.

[Aktualizacja 21:20]. Lekarz norweskiej kadry przekazał najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia Daniela Andre Tandego. Zawodnik ma złamany obojczyk i przebite płuco.

 

Serię próbną zwyciężył Ryoyu Kobayashi, który poleciał na odległość 234 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Halvor Egner Granerud, który wylądował na 214. metrze. Wirtualnego podium dopełnił Karl Geiger dzięki lotowi na odległość 217 metrów.

Wśród Biało-Czerwonych najlepiej spisał się Andrzej Stękała, który uplasował się na 6. miejscu dzięki lotowi na 228. metr. Tuż za nim, na 7. miejscu serię próbną ukończył Piotr Żyła (lot na odległość 207 metrów). Dawid Kubacki był dziewiąty (lot na odległość 204,5 metra).  Kamil Stoch był 17., dzięki rezultatowi 198 metrów. Jakub Wolny został sklasyfikowany na 33. miejscu po locie długim na 195 metrów.

Pełne wyniki serii próbnej znajdują się tutaj. 

Źródło: informacja własna.