PŚ w Planicy: Szwedzko-norweska dominacja w sprintach drużynowych

0

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Reprezentantki Szwecji zdominowały rywalizację w sprincie drużynowym pań, a Norwegowie panów podczas zawodów Pucharu Świata w Planicy. Zwycięstwo odniósł duet Szwecji II biegnący w składzie Maja Dahlqvist i Linn Svahn oraz Norwegia I, czyli Sindre Bjoernestad Skar i Erik Valnes.

Niedzielne sprinty drużynowe w Planicy odbywały się w zupełnie innych warunkach atmosferycznych niż sobotnie sprinty indywidualne, głównie ze względu na dość intensywne opady śniegu. Rywalizacja finałowa rozpoczęła się jednak punktualnie i jako pierwsze do walki o zwycięstwo przystąpiły panie. Faworytkami biegu były dwa szwedzkie duety, a także Szwajcarki, Amerykanki i Norweżki, które najlepiej poradziły sobie w porannych eliminacjach.

Finał był niezwykle wyrównany i do samego końca trudno było przewidzieć, która z ekip sięgnie po końcowe zwycięstwo. Decydująca dla losów biegu okazała się być piąta zmiana, na której wysokie tempo narzuciły Stina Nilsson, Maja Dahlqvist i Maiken Caspersen Falla. To właśnie ta trójka oderwała się od reszty stawki i zyskała kilka sekund przewagi nad konkurentkami. Na ostatniej rundzie biegowej dość szybko z walki o zwycięstwo odpadła jednak Ane Appelkvist Stenseth, która nie była w stanie utrzymać się za szwedzkim duetem Svahn – Sundling.

Na finiszowych metrach reprezentantki Trzech Koron stoczyły zaciętą walką o triumf, a zwycięsko wyszła z niej 20-letnia Linn Svahn. Na drugim miejscu finiszowała Jonna Sundling, a na najniższym stopniu podium za sprawą świetnej postawy Nadine Faehndrich dobiegły Szwajcarki. Czwarta była Norwegia I (+7,58 sek), piąte miejsce zajęły Amerykanki, a szóste Norwegia II. Siódme miejsce przypadło Niemkom, ósme Słowenii I, dziewiąte Czechom I, a stawkę zamknęła druga drużyna Niemiec.

Wyniki sprintu drużynowego kobiet

W sprincie drużynowym mężczyzn bezkonkurencyjni byli dziś Norwegowie, który zajęli dwa czołowe miejsca. Zawody wygrała pierwsza drużyna Norwegii startująca w składzie Sindre Bjoernestad Skar i Erik Valnes, która dobiegła do mety z czasem 16:54,52. Na drugim miejscu finiszował drugi duet z Kraju Fiordów: Gjoeran Tefre i Haavard Solaas Taugboel (+1,29 sek), a na najniższym stopniu podium stanęli Finowie (+1,43 sek), którzy walkę o czołową trójkę stoczyli z Francuzami. Ostatecznie to Trójkolorowi musieli się zadowolić lokatą tuż za podium (+1,50 sek).

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.