PŚ w Planicy. Seria próbna dla Graneruda. Słoweńcy najlepsi drużynowo

fot. Bobo

Najlepszy wynik w serii próbnej poprzedzającej konkurs drużynowy w Planicy uzyskał Halvor Egner Granerud. Norweg wylądował na 233 metrze i o ponad 11 punktów wyprzedził drugiego, Michaela Hayboecka. W czołowej trójce uplasował się również Bor Pavlovcic. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, był dziewiąty. Drużynowo najwyższą notę uzyskali Słoweńcy.

fot. Bobo

Halvor Egner Granerud z najdłuższym skokiem serii próbnej. Po locie na 233 metry Norweg wyprzedził o ponad 11 punktów Michaela Hayboecka, który wylądował dwa i pół metra bliżej. Wirtualne podium uzupełnił trzeci wczoraj Bor Pavlovcic (218 m). To właśnie reprezentanci gospodarzy uzyskali najwyższą drużynową notę, ale niespełna 10 punktów stracili do nich drudzy Austriacy. Czwartą pozycję w rundzie próbnej zajął Daniel Huber (219 m), piątą Karl Geiger (229,5 m), a szóstą Yukiya Sato (216 m). Na starcie nie pojawili się Markus Eisenbichler, Ryoyu Kobayashi i Naoki Nakamura.

Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który po skoku na 222 metrów uplasował się na dziewiątej pozycji. Czołową dwudziestkę zamknął natomiast Piotr Żyłą (200,5 m). Jakub Wolny (193 m) i Andrzej Stękała (199,5 m) zajęli kolejno dwudzieste czwarte i dwudzieste piąte miejsce. Drużynowo biało-czerwoni uzyskali czwartą notę. Początek konkursu jest zaplanowany na godzinę 10:00.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna