PŚ w Planicy : Robert Johansson najlepszy w kwalifikacjach

Robert Johansson zwyciężył w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu . Norweg uzyskał 233 m. W piątkowych zawodach zobaczymy ogółem 4 Polaków.

Robert Johansson  uzyskał łączną notę 215, 8 pkt. Drugi Piotr Żyła( 226m) stracił do niego zaledwie 2 pkt. Trzeci był Markus Eisenbichler ze skokiem na odległość 236m. W kwalifikacjach sporą niespodziankę sprawił podopieczny Łukasza Kruczka – Alex Insam, który był czwarty (230, 5m.) Dawid Kubacki uplasował się na 16 pozycji (215m, 191, 5pkt).

Kwalifikacji nie przebrnął Jan Ziobro, który zajął 46 lokatę. W jutrzejszym konkursie nie zobaczymy również m.in. Anze Laniska, Jaki Hvali czy Cene Prevca. Johann André Forfang pierwotnie miał najlepszą odległość i łączną notę, Norweg został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Z czołowej „10” Pucharu Świata najlepszy był Peter Prevc. Warto zwrócić uwagę, na fakt, iż z pierwszej, „10” która nie musiała się kwalifikować brało dziś udział zaledwie czterech skoczków – ze skoku w kwalifikacjach zrezygnowali m.in. Kamil Stoch, Stefan Kraft czy Maciej Kot.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.