PŚ w Planicy. Polski skoczek wycofany z kwalifikacji. “Nie jestem jeszcze gotowy”

fot. M. Król

Paweł Wąsek po fatalnym i niebezpiecznym skoku w treningu postanowił się wycofać. – Nie jestem jeszcze gotowy – powiedział cytowany przez Mateusza Lelenia z TVP Sport.pl.

fot. M. Król

Daniel Huber wygrał pierwszą serię treningową w Planicy skokiem na 226,5 metra z jedenastej belki. Austriak wyprzedził Słoweńców Timiego Zajca (229 m) i Petera Prevca (226 m).

Na czwartym miejscu znalazł się Karl Geiger – 225 metrów, a za nim Anze Lanisek (224 m). Najdłuższy skok oddał jednak Anze Semenic – 230 metrów, ale z trzynastej belki. Ostatecznie zajął dwunaste miejsce.

Paweł Wąsek wycofany z kwalifikacji

Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który z jedenastej belki poleciał 222,5 metra i zajął szóstą pozycję. Dawid Kubacki uplasował się na 22. pozycji (210 metrów), Piotr Żyła był dwa oczka niżej (208,5 m), Jakub Wolny 28-my (220 metrów z 13. belki), a Andrzej Stękała po skoku na 215,5 metra znalazł się na trzydziestym czwartym miejscu. Fatalną próbę zaliczył Paweł Wąsek – tylko 121 metrów.

Najmłodszy z polskiej ekipy miał spore problemy i dlatego postanowił się wycofać. – Nie jestem jeszcze gotowy – powiedział w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.p.

Z powodu wysokiej temperatury i słonecznej aury kwalifikacje zostały przesunięte na 15:00.

Źródło: TVP Sport / Informacja własna