PŚ w Planicy: Polacy odpadli w kwalifikacjach do sprintu drużynowego

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Maciej Staręga oraz Dominik Bury na półfinale zakończyli swój udział w niedzielnym sprincie drużynowym w Planicy. Polscy biegacze zajęli piąte miejsce w swojej serii. Czas nie pozwolił niestety na awans z pozycji szczęśliwego przegranego.

W niedzielny poranek zostały rozegrane półfinały sprintów drużynowych stylem dowolnym. Na starcie drugiej serii eliminacyjnej stanęli reprezentanci Polski – Maciej Staręga i Dominik Bury. Polacy przez cały czas trwania biegu liczyli się w walce o awans do finału. Ostatecznie uplasowali się na niezłym, piątym miejscu. Taki wynik nie pozwolił niestety biał0-czerwonym przejść przez kwalifikacje – czas najlepszych w drugim półfinale Włochów był gorszy o blisko półtorej minuty gorszy od zwycięzców pierwszej serii Norwegów. Staręga i Bury wyprzedzili jednak m.in. Szwedów, Niemców czy Brytyjczyków. Do finału awansowały dwie drużyny norweskie, francuskie, włoskie, a do tego Finlandia, Szwecja (druga drużyna), USA oraz Szwajcaria.

W rywalizacji pań pierwszy półfinał także okazał się szybszy – awansowało z niego łącznie sześć drużyn: Szwajcarki, Amerykanki, Słowenki, dwie pary niemieckie oraz Czeszki. Z drugiej serii eliminacji do finału zakwalifikowały się po dwa teamy szwedzkie oraz norweskie. Reprezentantek Polski zabrakło podczas weekendu Pucharu Świata w Planicy. Finały teamsprintu zaplanowane są na 11:10 oraz 11:35.

lista startowa finału kobiet i mężczyzn

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.