PŚ w Planicy: Ostatni konkurs drużyn w sezonie. Polacy w stałym składzie (lista startowa)

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Już o godzinie 10:00 rano jutro odbędzie się ostatni konkurs drużynowy w sezonie. Na starcie pojawi się jutro 10 drużyn. Polska wystawiła spodziewany skład: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła.

Polacy na pewno będą walczyć o podium, a nawet o zwycięstwo, choć o to ostatnie może być bardzo ciężko. Na pewno inne drużyny również będą się liczyć w tej walce – najlepiej wyglądają szanse drużyn Niemiec, Austrii i Słowenii. Groźna będzie także Japonia, ciężko jednak wskazać jedną drużynę, jako faworyta. Polacy na pewno mają o co walczyć. Mimo, iż mamy niemal zapewnione zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Narodów – z 5547 punktami dość wyraźnie wyprzedzamy Niemców (5186 pkt.) – tego konkursu na pewno nie można sobie odpuścić.

lista startowa

W składach trochę niespodzianek: w drużynie Niemiec obok Karla Geigera, Richarda Freitaga i Markusa Eisenbichlera na drugiej zmianie pojawi się dobrze dziś skaczący Constantin Schmid. W drużynie Austrii wystąpi Michael Hayboeck, mimo dość nierównej formy. Nie zabraknie weteranów: w składach znaleźli się Rosjanin Dmitrij Wasiljew, Szwajcar Simon Ammann, Czech Lukas Hlava i najstarszy z najstarszych – Japończyk Noriaki Kasai.

Na jutro zapowiedziano także uroczyste pożegnanie Roberta Kranjeca, któremu niestety nie wyszedł wczorajszy start w kwalifikacjach. Prognozy pogody zapowiadają ciepły dzień z wiatrem wiejącym do 2 m/s.

źródło: wiadomość własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.