PŚ w Planicy: Nilsson i Klaebo wygrali sprinty stylem klasycznym

fot.svt.se

fot.svt.se

Stina Nilsson i Johannes Hoesflot Klaebo triumfowali w zawodach sprinterskich podczas Pucharu Świata w Planicy. Szwedka i Norweg wyrastają tym samym na głównych kandydatów do medali w tej specjalności podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Stina Nilsson w porannych eliminacjach zajęła drugie miejsce, ale w bezpośredniej rywalizacji Szwedka odnalazła się najlepiej. W swoim biegu ćwierćfinałowym reprezentantka Trzech Koron okazała się najlepsza, w półfinale musiała uznać wyższość Maiken Caspersen Falli, ale w finale nie dała już szans swoim konkurentkom. Mniej więcej do ostatniego podbiegu Nilsson utrzymywała się za plecami prowadzących Norweżek, które starały się zgubić swoją najgroźniejszą rywalkę. Szwedka nie dała się jednak zablokować swoim konkurentkom i wykorzystała większą siłę fizyczną na finiszu. Drugie miejsce zajęła Kathrine Rolsted Harsem, która straciła do triumfatorki +1,27 sek. Na najniższym stopniu podium bieg stanęła Maiken Caspersen Falla, która przegrała o pół sekundy ze swoją rodaczką.

Dla Stiny Nilsson to trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie. Dzięki triumfowi z Planicy Szwedka powiększyła także swoją przewagę w klasyfikacji generalnej sprintu.

Polki odpadły w eliminacjach.

Wyniki sprintu kobiet

Rywalizację w sprincie mężczyzn wygrał Johannes Hoesflot Klaebo. Norweski biegacz już w eliminacjach zasygnalizował wysoką formę (niemal trzy sekundy przewagi nad drugim na mecie Calle Halfvarssonem), a w biegach rozstawnych tylko to potwierdził. 21-latek wygrał swój ćwierćfinał, ale w półfinale przegrał, podobnie jak Stina Nilsson wśród kobiet. Finał był jednak prawdziwym popisem norweskiego duetu Klaebo-Iversen. Reprezentanci Kraju Fiordów dosłownie zdeklasowali konkurencję i na finiszu rywalizowali tylko ze sobą. Ostatecznie z tej walki zwycięsko wyszedł młodszy z Norwegów, który triumfował z wynikiem 3:27,35. Niespełna sekundę później linię mety przeciął Emil Iversen.

Na kolejnego biegacza kibice musieli chwilę poczekać. Ze stratą ośmiu sekund do zwycięzcy na mecie zameldował się Szwed Teodor Peterson. Czwarty był Oskar Svensson, piąty Paal Golber, a szósty Gleb Retivykh.

Polacy odpadli w eliminacjach.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.