PŚ w Planicy: Kwalifikacje dla lidera, Polacy bez Huli w konkursie

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego w Planicy wygrał po świetnym skoku na odległość 248 m Niemiec lider Pucharu Świata – Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler z Niemiec, trzecie – Słoweniec Timi Zajc. Do konkursu awansowała piątka Polaków – nie udała się ta sztuka Stefanowi Huli.

Kobayashi osiągnął notę 247,8 pkt, co dało mu 2,8 pkt przewagi nad Eisenbichlerem, który osiągnął taką samą odległość – miał mniejszy wiatr, ale dłuższy rozbieg, co miało znaczenie przy nocie końcowej. Timi Zajc skoczył 239 metrów i dostał notę 236 pkt.

Z Polaków najlepiej wypadł Kamil Stoch – był szósty (224 m / 223,2 pkt), miejsce niżej uplasował się Dawid Kubacki (229 m / 220,7 pkt), zaś pierwszą “10” zamknął Piotr Żyła, który odleciał aż na odległość 247 m, ale podparł swój skok, co miało odbicie w słabszej nocie (215,2 pkt). Jakub Wolny zajął osiemnastą pozycję (209 m / 201,7 pkt), zaś Maciej Kot był 31. (215 m / 177,2 pkt). Nie udał się w ogóle występ Stefanowi Huli, który był dopiero sześćdziesiąty czwarty (178,5 m / 135 pkt) – nie wystąpi w konkursie jutro i – co niemal pewne – w niedzielnym finale sezonu.

Nie udało się pożegnanie Robertowi Kranjecowi, który był dziś 47. Wiele mu nie zabrakło do kwalifikacji, ale niestety – nie będzie mógł zdobyć na pożegnanie punktów PŚ. Awansowali za to do konkursu inni weterani – Noriaki Kasai, Dmitrij Wasiljew i Simon Ammann – Szwajcar zajął miejsce nawet w ścisłej czołówce (był ósmy).

wyniki kwalifikacji

źródło: wiadomość własna

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.