PŚ w Planicy. Kuriozalna sytuacja! Austriacki skoczek stracił równowagę na najeździe. Niebezpiecznie…

Screen - Twitter

Za nami jeden oficjalny trening przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Planicy. Najlepszy okazał się w nim Daniel Huber. Świetnie spisał się też Kamil Stoch, który po locie ma 222,5 m był szósty.

Screen – Twitter

Daniel Huber wygrał pierwszą serię treningową w Planicy skokiem na 226,5 metra z jedenastej belki. Austriak wyprzedził Słoweńców Timiego Zajca (229 m) i Petera Prevca (226 m).

Na czwartym miejscu znalazł się Karl Geiger – 225 metrów, a za nim Anze Lanisek (224 m). Najdłuższy skok oddał jednak Anze Semenic – 230 metrów, ale z trzynastej belki. Ostatecznie zajął dwunaste miejsce.

Świetny lot Kamila Stocha. Kuriozalna sytuacja Jana Hoerla

Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który z jedenastej belki poleciał 222,5 metra i zajął szóstą pozycję. Dawid Kubacki uplasował się na 22. pozycji (210 metrów), Piotr Żyła był dwa oczka niżej (208,5 m), Jakub Wolny 28-my (220 metrów z 13. belki), a Andrzej Stękała po skoku na 215,5 metra znalazł się na trzydziestym czwartym miejscu. Fatalną próbę zaliczył Paweł Wąsek – tylko 121 metrów.

Drugi trening odwołano po czternastu skokach z powodu problemów na rozbiegu. Na nim w pewnym momencie wyhamowała Jana Hoerla. Austriak stracił równowagę na rozbiegu, w efekcie ratował się przed upadkiem.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna