PŚ w Planicy. Która ekipa wygra ostatni konkurs drużynowy tej zimy? (lista startowa)

Fot. Bobo

W sobotnie przedpołudnie rozegrany zostanie ostatni konkurs drużynowy 42. sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W zmaganiach na mamuciej skoczni w Planicy ujrzymy dziewięć drużyn, w tym oczywiście reprezentację Polski. Jak bez Kamila Stocha spiszą się Biało-Czerwoni?

Fot. Bobo

Po dwóch indywidualnych konkursach, które rozegrane zostały w Planicy w czwartek i piątek, sobota upłynie w Słowenii pod znakiem rywalizacji zespołowej. Będzie to czwarty konkurs drużynowy mężczyzn (nie licząc zawodów mających miejsce na mistrzostwach świata), jaki przeprowadzony zostanie w dobiegającej końca 42. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. W dwóch z nich na pierwszym miejscu uplasowali się Austriacy. Raz sztuka ta udała się Norwegom.

Jeśli chodzi o występy Polaków w zmaganiach zespołowych tego sezonu, to były one bardzo dobre. Najpierw – w Wiśle – podopieczni trenera Michala Doleżala uplasowali się na trzeciej pozycji, następnie – w Zakopanem i w Lahti – cieszyli się oni z drugiej pozycji. Czy tym razem ponownie znajdą się na pucharowym podium?

Do udziału w sobotnich zawodach zgłoszono łącznie dziewięć zespołów. Przypomnijmy, że Polskę reprezentować będą: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny oraz Dawid Kubacki. Czy Biało-Czerwoni ponownie dostarczą nam powodów do radości i kolejny już raz zameldują się w najlepszej trójce? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem. Ostatni w tym sezonie konkurs drużynowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00.

Lista startowa konkursu drużynowego

Źródło: informacja własna