PŚ w Planicy: Kraft triumfuje, Stoch piąty

17:18, 24.03.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 17:25, 24.03.2017

Stefan Kraft zwycięzcą przed ostatniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w tym sezonie. Podium uzupełnili Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler. Kamil Stoch kończy konkurs na piątym miejscu.

Stefan Kraft na koniec sezonu zbudował niesamowicie wysoką formę. Austriak po skokach na odległości 243 metrów oraz 240,5 metra zwyciężył z przewagą 9,8 punktu nad drugim Andreasem Wellingerem, który dwukrotnie lądował na odległości 235 metrów. Ostatnie miejsce na podium wywalczył kolejny z Niemców Markus Eisenbichler uzyskując w swoich skokach odległości 243,5 metra oraz 236,0 metrów. Tuż za podium sklasyfikowany został weteran skoków narciarskich  Noriaki Kasai, Japończyk podczas pierwszej serii wylądował na 221 metrze, a w drugiej próbie poprawił swoją odległość szybując na 235,5 metra. Na piątej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch, który uzyskał w swoich skokach 229,5 metra oraz 227 metrów. Niestety, strata Polaka do lidera Pucharu Świata Stefana Krafta wzrosła do 86 punktów. W czołowej "10" sklasyfikowany został jeszcze jeden z biało-czerwonych Piotr Żyła. Polak oddał w dzisiejszym konkursie dwa dobre równe skoki, podczas pierwszej serii lądując na 225 metrze a w drugiej próbie o 1,5 metra bliżej.  Najlepszą "10" zamknął reprezentant gospodarzy Peter Prevc, uzyskując w swoich skokach 218,5 metra oraz 226 metrów.

Maciej Kot sklasyfikowany po pierwszej serii na 18. miejscu ( 218,5 m), podczas bardzo dobrej drugiej próby ( 228,0 m) awansował na 12. pozycję. Dawid Kubacki zakończył konkurs na 23. miejscu ( 220,5 m i 215,0 m).

Jutro o godzinie 10:00 rozpocznie się ostatni konkurs drużynowy sezonu 2016/2017.