PŚ w Planicy. Kraft bryluje w rywalizacji indywidualnej. Podium dla Piotra Żyły!

Screen- Eurosport

Stefan Kraft zwyciężył w przeniesionym z piątku konkursie indywidualnym w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w Planicy. Reprezentant Austrii uzyskał 239,5 m odległości, tym samym wyprzedzając drugiego Anze Laniska o 5,8 pkt. Piotr Żyła uplasował się na najniższym stopniu podium.

Screen- EUrosport

Jednoseryjny, sobotni konkurs indywidualny zwyciężył Stefan Kraft. Austriak po raz kolejny w sezonie stanie na  najwyższym stopniu podium, wyprzedzając drugiego Anze Laniska.  Reprezentant gospodarzy lądował trzy i pół metra bliżej od lidera, osiągając 236 m. Trzecie miejsce wywalczył najwyżej sklasyfikowany w lotach Polak, Piotr Żyła (234 m).

Za czołową trójką uplasował się zdobywca Kryształowej Kuli. Lokata poza podium Halvora Egnera Graneruda będzie miała istotne znaczenie w kontekście rywalizacji z Kraftem o trofeum w lotach. Piąty był Jan Hoerl, a szósty Timi Zajc. Siódmą notę uzyskał Gregor Deschwanden. Norweg Johann Andre Forfang osiągnął miejsce ósme. W dziesiątce znalazł się również dziewiąty Daniel Tschofenig i wieńczący pierwszą część tabeli reprezentant Polski Kamil Stoch (225 m).

Rezultaty pozostałych Polaków 

Poza dwoma reprezentantami w czołówce sobotnich zmagań, wysoką lokatę osiągnął także Aleksander Zniszczoł. 29-latek poszybował na 222,5 m, co przełożyło się na pozycję czternastą. Andrzej Stękała za sprawą 176,5- metrowej odległości był czterdziesty.

W roli przedskoczka wystąpił Paweł Wąsek, który zasili polski zespół w rywalizacji drużynowej zaplanowanej na godzinę 10:00.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna