PŚ w Planicy: Kolejne zwycięstwo Norwegów, Polacy poza podium

Nie było niespodzianek w drużynowym konkursie lotów narciarskich w Planicy. Wygrała – podobnie jak większość konkursów w tym sezonie – Norwegia. Polaków tym razem zabrakło na podium – nasi skoczkowie ustąpili też Niemcom i Słoweńcom.

Norwedzy w składzie: Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Robert Johansson (na zdjęciu), Johann Andre Forfang kontrolowali przebieg zawodów od początku do końca kolejny raz deklasując rywali z wynikiem 1620,2 pkt. Drugie miejsce dzięki świetnej drugiej serii zajęli Niemcy w składzie: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger, Richard Freitag – stracili oni do Norwegów ponad 130 punktów osiągając łącznie 1482,9 pkt. Walka o drugie i trzecie miejsce była dość zacięta. Blisko drugiej pozycji byli gospodarze (Domen Prevc, Robert Kranjec, Anze Semenic, Peter Prevc), ale musieli uznać wyższość Niemców (nota Słoweńców to 1475,5 pkt). Znowu Polacy (Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch) podium przegrali rapem o pięć punktów – po pierwszej serii przegrywali tylko z Norwegami, drugą mieli jednak wyraźnie gorszą – dotyczy to zwłaszcza Piotra Żyły, który akurat dziś był najsłabszym ogniwem naszej drużyny.

Warto wspomnieć też o tym, iż dzisiejszy dzień był pożegnaniem ze skoczniami świata Włocha Roberto Dellasegi. 28 latek, którego kariera nie obfitowała w wiele sukcesów, postanowił rozstać się z czynnym uprawianiem sportu.

WYNIKI

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.