PŚ w Planicy. Kobayashi najlepszy w czwartkowym konkursie

16:52, 25.03.2021 Paweł Stańczyk Aktualizacja: 17:11, 25.03.2021

Ryoyu Kobayashi wygrał czwartkowy konkurs PŚ w Planicy. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.

Na półmetku zawodów prowadził Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 235,5 metra, co dawało mu 224,2 pkt. W finale Japończyk nie oddał wygranej skacząc na 244,5 metra, dzięki czemu zwyciężył zapisując 452,5 pkt. 7,4 pkt mniej zgromadził Niemiec, Markus Eisenbichler (232,5 m; 238,5 m), który zajął 2. miejsce. Czołową trójkę uzupełnił jego rodak, Karl Geiger (224,5 m; 238 m).

Najwyżej z naszych sklasyfikowano Piotra Żyłę. Mistrz świata z normalnej skoczni skakał po 214,5 i 230,5 metra, co pozwoliło na zajęcie 10. miejsca ze stratą 39,3 pkt. Pucharowe punkty zdobyli ponadto 14. Jakub Wolny (215 m; 231 m) i 18. Andrzej Stękała (216,5 m; 225,5 m).

Na pierwszej serii czwartkowe zmagania zakończyli Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy zajęli odpowiednio 31. i 32. miejsce.  Do startu nie przystąpił transportowany do szpitala z powodu upadku w serii próbnej, Daniel Andre-Tande.

Pełne wynik możecie zobaczyć tutaj. Start piątkowego konkursu od 15:00. Godzinę wcześniej odbędą się kwalifikacje, które rozpoczną cykl Planica 7.