PŚ w Planicy. Karl Geiger zwyciężył konkurs, Żyła najlepszy wśród Polaków

Fot. Bobo

Piątkowe zmagania w Planicy zwyciężył Karl Geiger dzięki lotowi na odległość 232 metrów. Tuż za nim uplasował się Ryoyu Kobayashi po locie na 231 metrów. Podium dopełnił Bor Pavlovcic. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła. 

Fot. Bobo

Jednoseryjne zmagania w Planicy zakończyły się zwycięstwem Karla Geigera. Niemiec uzyskał rezultat 232 metrów i z łączną notą 237,3 punktu zajął najwyższe miejsce. Tuż za nim, ze stratą 9,6 punktu uplasował się Ryoyu Kobayashi. Japończyk wylądował na 231. metrze. Podium dopełnił Bor Pavlovcic, którego lot był długi na 227,5 metra. Markus Eisenbichler zajął ósme miejsce, a Halvor Egner Granerud był dopiero osiemnasty.

Wśród Polaków najlepiej spisał się Piotr Żyła, który po swoim locie na odległość 239 metrów zajął siódme miejsce. Jakub Wolny, który poszybował na odległość 237 metrów, uplasował się na dziesiątej lokacie. Dzięki lotowi na 230. metr Dawid Kubacki zajął 16 miejsce. Kamil Stoch uzyskał odległość 212 metrów i zakończył zmagania na 32. pozycji. Andrzej Stękała uplasował się na 36. miejscu ex aequo z Philippem Aschenwaldem. Polak osiągnął odległość 203,5 metra. Klemens Murańka zajął 48. lokatę po swoim locie na 199,5 metra.

Pełne wyniki konkursu znajdują się tutaj. 

Źródło: informacja własna.