PŚ w Planicy: Kamil Stoch po trzydziestą wygraną w karierze? (lista startowa)

Kamil Stoch

Już dziś emocje na najwyższym poziomie zapewnią nam loty narciarskie na obiekcie w słoweńskiej Planicy. 40 skoczów z 11 krajów powalczy o zwycięstwo w wyjątkowym miejscu, wieńczącym wymagający sezon 2017/2018. Jak poradzą sobie Polacy, a przede wszystkim Kamil Stoch, który może odnieść 30 zwycięstwo w karierze? Wszystko zdarzyć się może zwłaszcza, patrząc na występy poszczególnych zawodników w trakcie treningów oraz kwalifikacji.

Już o 14:00 rozpocznie się seria próbna, która poprzedzi pierwszą serię konkursową (15:00). Po walce aż do ostatniego skoku zobaczymy 30 najlepszych w serii finałowej. Punkt konstrukcyjny na Letalnicy ustanowiony został na 200 metrze, a rozmiar skoczni wynosi 240. metrów. Oficjalnym rekordzistą jest Kamil Stoch, który 25 marca 2017 roku skoczył 251,5 metra.

Skocznie przeznaczone do lotów narciarskich stanowią doskonałe widowisko dla tej dyscypliny sportu. Jedym skokiem można wiele zyskać, ale również dobrze i stracić. Jedno jest pewne możemy spodziewać się prawdziwej walki na odległości, kto wie może nawet i rekord świata wisi na włosku? Gregor Schlierenzauer podczas kwalifikacji uzyskał 253,5 metra, co stanowiło by wyrównanie rekordu świata w długości skoku. Niestety skok został podparty, dlatego nie można go było uznać.

Faworytami są przede wszystkim norwescy skoczkowie, którzy są świetnymi lotnikami. Duże znaczenie będą miały warunki atmosferyczne, bowiem te na obiekcie w Planicy są bardzo zmienne. Przekonał się o tym Daniel Andre Tande, który nie awansował do finałowej “40stki”. Warto pamiętać także o Słoweńcach, skaczących przed własną publicznością.

Największe nadzieje wiążemy z biało-czerwonymi. Jako pierwszy z 13. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie: 18. Maciej Kot, 24. Dawid Kubacki, 30. Stefan Hula oraz 33. Kamil Stoch. W konkursie nie zobaczymy Piotra Żyły, który nie wywalczył awansu w kwalfikacjach.

Program zawodów:

Piątek, 23.03.2018:

14:00 – seria próbna

15:00 – pierwsza seria konkursowa

lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.