PŚ w Planicy: Harsem i Klaebo najlepsi w eliminacjach, bez Kowalczyk i Staręgi w ćwierćfinałach

fot. Anna Felska

Kathrine Harsem oraz Johannes Klaebo okazali się być najszybsi podczas eliminacji do sprintu stylem klasycznym w Planicy. Niestety, bardzo słabo zaprezentowali się Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga, którzy nie wystąpią w fazie ćwierćfinałowej.

W sobotni poranek odbyły się eliminacje do popołudniowego sprintu stylem klasycznym w Planicy. Wśród pań najszybsza była  Kathrine Rolsted Harsem. Tuż za nią znalazła się Stina Nillson (+0,59). W czołowej trójce została sklasyfikowana druga ze Szwedek Anna Dyvik (+2,47). Najlepszą piątkę uzupełniły Maiken Caspersen Falla oraz Anamarija Lampic. Duże nadzieje wiązaliśmy z Justyną Kowalczyk, która w sprincie techniką klasyczną w Lillehammer zajęła 7. miejsce. Niestety, tym razem Polce nie udało się nawet awansować do fazy ćwierćfinałowej, zajmując 35. pozycję. Pozostałe nasze zawodniczki, Ewelina Marcisz oraz Sylwia Jaśkowiec, również nie zdołały przebrnąć eliminacji.

Wyniki eliminacji sprintu kobiet

U panów zdecydowanie najlepszy był Johannes Hoesflot Klaebo, który o prawie 3 sekundy wyprzedził drugiego Calle Halfvarssona. Trzecie miejsce zajął Emil Iversen (+4,40). W czołowej piątce znaleźli się także Oskar Svensson oraz Teodor Peterson. Niestety, tak jak w przypadku kobiet, u mężczyzn nie obejrzymy żadnego z naszych reprezentantów w ćwierćfinałach. Maciej Staręga był dopiero 60., a Paweł Klisz 77.

Wyniki eliminacji sprintu mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.