PŚ w Planicy. Gospodarze na czele po pierwszej serii. Polacy z dużą stratą do podium

Screen - Eurosport

Reprezentacja Słowenii prowadzi po pierwszej serii konkursu drużynowego w Planicy. Gospodarze wyprzedzają Norwegów i Austriaków. Na czwartej pozycji znajdują się Polacy, ale strata naszych skoczków do podium jest bardzo duża. Początek drugiej serii o 11:02.

Screen – Eurosport

Słoweńcy idą po swoje

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę sezonu najlepsi skoczkowie świata rywalizują w Planicy w konkursie drużynowym. Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdują się Słoweńcy, którzy potwierdzają, że są znakomitymi lotnikami. Gospodarze mają ponad 10 punktów przewagi na reprezentacjami Norwegii i Austrii. Te dwie drużyny dzieli natomiast najmniejsza możliwa różnica, czyli 0,1 punktu. Czeka nas zatem pasjonująca walka o to, jak będzie wyglądać ostateczna kolejność na podium.

Żyła wrócił do wielkiej formy

Czwartą pozycję po pierwszej serii zajmuje reprezentacja Polski.  Nasza drużyna ma jednak ponad 60 punktów straty do podium. Wydaje się zatem, że pozostanie nam walka o utrzymanie czwartego miejsca, co nie powinno być problemem, gdyż nad piątymi Niemcami mamy ponad 40 “oczek” przewagi. Zdecydowanym liderem naszej ekipy jest w sobotnim konkursie Piotr Żyła, który w pierwszej serii uzyskał indywidualnie 4 rezultat.

Wyniki

Źródło: informacja własna