PŚ w Planicy: Eisenbichler najlepszy w serii próbnej, 3 Polaków w „10”

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w serii próbnej przed piątkowymi zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Tuż za nim znalazł się Piotr Żyła, a w najlepszej „10” znalazło się także 2 innych biało-czerwonych.

Niemiec uzyskał 232 metry, które zapewniły mu prowadzenie przed Żyłą o 8,2 punktu. Polak skoczył 227 metrów, co pozwoliło, żeby wyprzedzić 3 w serii Szwajcara Simona Ammanna, który poleciał najdalej – 236 metrów. W najlepszej „10” łącznie mieliśmy 3 Polaków – poza Żyłą także Kamila Stocha (224,5 metra) na 5 pozycji oraz Dawida Kubackiego (219 metrów) na 8 miejscu.

Na 24 pozycji serię zakończył Jakub Wolny (206 metrów), a 33 był wracający do PŚ Maciej Kot, który uzyskał 213 metrów, ale startował z bardzo wysokiego rozbiegu – 8 belki, a najlepsi kończyli z rozbiegu o 4 platformy niżej. W serii próbnej nie wystartował Marius Lindivik.

PEŁNE WYNIKI

Konkurs rozpocznie się o godzinie 14:30. Zawody indywidualne zobaczymy na Letalnicy jeszcze w niedzielę, a jutro czeka nas rywalizacja drużynowa – kluczowa dla Pucharu Narodów, w którym jesteśmy blisko zwycięstwa.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.