PŚ w Planicy. Czas na wielkie święto lotów. W czwartek treningi i kwalifikacje (lista startowa)

fot. Anna Felska

Finałowym aktem zimowego sezonu będą zawody PŚ w Planicy. Na słynnej mamuciej skoczni najlepsi skoczkowie świata walczyć będą o to, kto z nich zdobędzie kryształową kulę. Dodatkowo organizatorzy zapewniają, iż w ten weekend któryś z zawodników pobije dotychczasowy rekord świata w długości skoku.

fot. Anna Felska

Oczywiście pewność organizatorów to rodzaj reklamy zawodów, które tak naprawdę reklamy nie potrzebują. Niemniej coś jest na rzeczy i być może rekord rzeczywiście padnie. W piątek już o 8:45 rozpocznie się pierwszy trening. Na 10:00 zaplanowany jest trening drugi. Skoczkowie staną na starcie kwalifikacje o godzinie 11:00. Do kwalifikacji przystąpi aż 68 zawodników, z których tylko 40 wystartuje później w konkursie.

Sześciu Polaków na starcie

Do kwalifikacji przystąpi sześciu naszych reprezentantów. Jako, iż lista startowa układana jest według klasyfikacji lotów narciarskich jako pierwszego zobaczymy Pawła Wąska. Wystartuje on wśród zawodników, którzy jeszcze punktów w lotach nie zdobyli – jego nr startowy to 23. Co ciekawe tuż przed nim na starcie stanie trzeci w klasyfikacji generalnej PŚ Halvor Egner Granerud. Andrzej Stękała będzie skakał z nr 36. Od razu po nim pokaże się Jakub Wolny. Nr 50 będzie miał na plastronie Kamil Stoch. Wreszcie Dawid Kubacki skakać będzie z nr 60, a Piotr Żyła z nr 65. Kwalifikacje z nr 68 zamknie Austriak Stefan Kraft.

lista startowa kwalifikacji

wiadomość własna