PŚ w Planicy. Czas na wielki finał sezonu (lista startowa)

fot. Paulina Ślezińska

To już ostatni akt sezonu 2022/2023. W niedzielny poranek odbędzie się finałowy konkurs indywidualny, w którym wystąpi 30 najlepszych skoczków w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na starcie pod nieobecność Dawida Kubackiego, czterech Polaków. 

fot. Paulina Ślezińska

Wisienka na torcie

Loty w Planicy to dla wielu skoczków nagroda za ciężki sezon i przyjemność z latania. Nie inaczej będzie w ostatnim konkursie tej zimy. Szansę występu w finałowych zawodach otrzymuje 30. najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej. Jednak pod nieobecność m.in. Dawida Kubackiego, szanse otrzymają także zawodnicy znajdujący się tuż za trzydziestką. Na starcie zobaczymy czterech biało-czerwonych: Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Jednak kolejność w jakiej zawodnicy będą startować, ustalona jest według klasyfikacji w lotach narciarskich. 

Lista startowa  

Ostatnie rozstrzygnięcia

O ile sytuacja w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest jasna, o tyle ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy zawodnikami w turnieju Planica 7 oraz w klasyfikacji w lotach narciarskich. W cyklu Planica 7 prowadzi Stefan Kraft i ma ponad 24 punkty przewagi nad drugim Anze Laniskiem i prawie 28 pkt nad trzecim Timi Zajcem. Jeszcze ciekawiej wygląda walka o małą Kryształową Kulę. Prowadzący Havlor Egner Granerud ma zaledwie 10 pkt przewagi nad rozpędzonym Stefanem Kraftem. Ostatni konkurs może jeszcze wiele zmienić. 

W rywalizacji nie powinna przeszkodzić pogoda. Prognozy mówią o słońcu i porywach wiatru maksymalnie do 2 m/s. Transmisję jak zwykle przeprowadzą stacje TVN, Eurosport 1 i Player. 

źródło: informacja własna