PŚ w Planicy: Andraz Pograjc najlepszym testerem Letalnicy

Oficjalne treningi skoczków przed wieńczącymi sezon konkursami Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Planicy rozpoczną się dopiero jutro, jednak już dziś mieliśmy okazję oglądać 28 słoweńskich zawodników, którzy przetestowali obiekt. Każdy tester mógł oddać po dwa skoki. Najlepszym z nich okazał się Andraz Pograjc.

– Skocznia jest dobrze przygotowana, pomimo tego, że dwa dni temu padał śnieg, więc nie było to łatwe. Podczas pierwszego skoku miałem gorsze warunki. Drugi był już znacznie lepszy. Cieszę się z chwil spędzonych tutaj, zwłaszcza, że nie zdarzają się każdego dnia – powiedział Pograjc w rozmowie z jednym ze słoweńskich portali internetowych. W drugiej próbie skoczył 224 metry i poprawił swój rekord życiowy o dwa metry.

Podczas testów skoczni, której rozmiar wynosi 240 metrów, widzieliśmy na rozbiegu zawodników, którzy startowali już w Pucharze Świata w poprzednich sezonach – jednak w tym roku nie zmieścili się nawet do grupy krajowej powołanej przez słoweńskiego trenera Gorazda Bertoncelja. Byli to między innymi Tomaz Naglič, Cene Prevc czy Rok Justin. Warto również odnotować start Ernesta Prislicia, który jeszcze trzy lata temu walczył o życie po wypadku samochodowym. Na szczęście od maja 2018 roku możemy go oglądać na światowych skoczniach.

O godzinie 19:00 skoczkowie zgłoszeni do konkursów Pucharu Świata przejdą odprawę techniczną. Oficjalny trening czeka ich jutro rano – o godzinie 9:00.

źródło: siol.net/delo.si 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.