PŚ w Planicy: Alexey Poltoranin wygrywa, lider klasyfikacji generalnej na drugim miejscu

Alexey Poltoranin wygrał dzisiejszy bieg na 15 kilometrów techniką klasyczną w Planicy, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Johannes Klaebo zajął drugie miejsce. Trzeci był Szwed Calle Halfvarsson. Paweł Klisz zamknął szóstą dziesiątkę, a Jan Antolec uplasował się w siódmej.

W niedzielę odbył się bieg na 15 km stylem klasycznym mężczyzn. Od początku tempo narzucali Alexey Poltoranin oraz Johannes Klaebo. Do dwunastego kilometra zawodnicy mieli bardzo podobne czasy. Dopiero na punkcie pomiaru czasu kilometr przed metą Kazach zyskał nad Norwegiem 18 sekund i to on wygrał dzisiejsze zawody. Klaebo zajął drugie miejsce, a trzecie Calle Halfvarsson.

W czołowej dziesiątce można zauważyć sporo niespodzianek oraz zawodników, których nie oglądaliśmy dotychczas w gronie najlepszych. O ile czwarte miejsce Emila Iversena nie jest sensacją, to następne trzy lokaty należą do mało znanych Rosjan i Norwega. Piąty był Ivan Kirillov, szósty Stanislav Volzhentsev, a siódmy Mattis Stenshagen. Ósma i dziewiąta lokata to także reprezentanci Rosji: Andrey Larkov oraz Andrey Sobakarev. Dziesiątkę zamknąl Fin Iivo Niskanen. Paweł Klisz został sklasyfikowany na 60. miejscu, a Jan Antolec na 67..

Wyniki biegu mężczyzn 

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.