PŚ w Pjongczangu: Za nami Puchar Narodów na torze olimpijskim

15:56, 17.02.2017 Kamil Karczmarek

Dzisiaj w Pjongczangu odbył się Puchar Narodów przed zawodami Pucharu Świata. Do zawodów głównych awansowali Ewa Kuls i Maciej Kurowski. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski nie musieli się kwalifikować.

Ewa Kuls zajęła 12. miejsce ex aequo z Ralucą Stramaturatu. Polka i Rumunka jako ostatnie zakwalifikowały się do zawodów głównych. Niestety do awansu nie wiele zabrakło Natalii Wojtuściszyn, która była 15. Wygrała Julia Taubitz, która uzyskała wynik 47.055. Druga była inna Niemka Dajana Eitberger, a trzecia Rosjanka Jekaterina Katnikowa.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

Wśród mężczyzn Maciej Kurowski uplasował się na 17. miejscu z blisko sekundową stratą do zwycięzcy. Mateusz Sochowicz był 20. tracąc około 4 setne części sekundy do będącego na ostatniej pozycji dającej awans Valentina Cretu. Triumfował Maksim Arawin z Rosji z wynikiem 48.843. Drugi był Kanadyjczyk Samuel Edney, a trzeci Włoch Emanuel Rieder.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

W Pucharze Narodów dwójek nie startowali Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski, którzy są w najlepszej dwunastce pucharu świata. W treningu rozstawionych dwójek Polacy zajęli 10. lokatę. Najlepsze były 2 niemieckie duety Tobias Wendl/Tobias Arlt i Robin Geueke/David Gamm. Trzecie miejsce przypadło Włochom Oberstolzowi i Gruberowi. Puchar Narodów wygrali Rosjanie Aleksander Denisiew i Władysław Antonow.