PŚ w Pjongczang: Ziobro triumfatorem kwalifikacji

Jan Ziobro

W Pjongczang odbyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Wygrał w nich Jan Ziobro, który ustanowił również oficjalny rekord tej skoczni.

Pierwsze miejsce zajął Jan Ziobro po skoku na 134,5 metra, trzy metry bliżej skoczył drugi, Anze Lanisek. Natomiast na trzeciej pozycji znowu uplasował się nasz rodak, Dawid Kubacki po skoku na 130,5 metra. Był to ostatni skok w kwalifikacjach powyżej 130 metra. 4 miejsce zajął Andreas Stjernen, który lądował na 127,5 metrze. Piątą pozycję zajął Noriaki Kasai dzięki skokowi na 128 metrów, tyle samo skoczył szósty Stephan Leyhe. Na siódmym miejscu uplasował się Robert Johansson skacząc 127 metrów. Evgeniy Klimov skoczył 128 metrów i zajął ósmą pozycję, natomiast pół metra bliżej lądował Andreas Wank, który był 9. Pierwsza dziesiątkę zamknął Karl Geiger, który skoczył 125,5 metra. Stefan Hula był 24 po skoku na 120 metrów.

Wyniki kwalifikacji

Wśród zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować było trzech Polaków, najdalej poszybował Maciej Kot, bo lądował on na 134 metrze, Kamil Stoch skakał jednakże z obniżonej belki, a wylądował on 2 metry bliżej. Piotr Żyła skoczył 124 metry.

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.