PŚ w Pjongczang: Siódma wygrana Kamila Stocha? (lista startowa)

Kamil Stoch

Mimo, że to środek tygodnia karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich nie zwalnia tempa. Już dziś na skoczni olimpijskiej w Pjongczang odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata, w którym pierwszoplanowe role mogą odegrać Polacy. 

Skocznia w Pjongczang po raz pierwszy jest areną zmagań zawodów najwyższej rangi. Zarówno na skoczni normalnej K98, jak i obiekcie K125 już w przyszłym roku rozgrywane będą konkursy Igrzysk Olimpijskich. Wczoraj po raz pierwszy skoczkowie narciarscy mieli okazję przetestować skocznię. Oficjalnym rekordzistą skoczni HS 140 został Jan Ziobro, który w wygranych przez siebie kwalifikacjach wylądował na 134,5 m. Najdłuższy jednak skok oddał Kamil Stoch, który podczas pierwszej serii treningowej poszybował na 142 m. Pierwsze skoki reprezentantów w Pjongczang pokazały, że również i dzisiaj możemy być świadkami sporych emocji. W ostatnich dwóch konkursach w japońskich Sapporo triumfowali Maciej Kot i Kamil Stoch, którzy również w Korei powalczą o najwyższe lokaty.

W pierwszym konkursie w Pjongczang obejrzymy reprezentantów czternastu państw. Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników. Jako pierwszy z numerem 28. w konkursie wystąpi Stefan Hula, natomiast tuż po nim na belce pojawi się rekordzista skoczni Jan Ziobro. Dawid Kubacki wystartuje z numerem 35. W ostatniej dziesiątce zobaczymy Piotra Żyłę (nr 42), Macieja Kota (nr 46) oraz z numerem 50. lidera Pucharu Świata Kamila Stocha.

Lista startowa pierwszej serii konkursowej

Lider Pucharu Świata Kamil Stoch tej zimy wyrównał już swój rekord w ilości zwycięstw w jednym sezonie. Ma ich na swoim koncie sześć ale wiele wskazuje na to, że do końca sezonu ta liczba może wzrosnąć. Czy już dzisiaj nasz mistrz olimpijski pokusi się o siódme zwycięstwo? Może przeszkodzi mu w tym Maciej Kot? Początek konkursu już o godz. 12:00. Godzinę wcześniej zaplanowana jest seria próbna. Transmisję z konkursu przeprowadzi TVP1 oraz Eurosport 1.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.