PŚ w Pjongczang: Polacy głodni zwycięstw w Korei ( lista startowa )

49493-olympic-image1

Już dziś odbędzie się ostatni konkurs indywidualny Pucharu Świata przed rozpoczynającymi się niebawem Mistrzostwami Świata w Lahti. Będzie on ostatnim sprawdzianem zawodników przed wyjazdem do Finlandii. 

 Po pierwszych zawodach rozgrywanych na olimpijskim obiekcie o wielkości HS-140, został ustanowiony oficjalny rekord skoczni, który należy do  Anze Laniska oraz Stephana Leyhe. Słoweniec i Niemiec uzyskali tutaj odległość 142 metrów, nieoficjalnymi współrekordzistami są również Kamil Stoch i Stefan Kraft, którzy uzyskali identyczną odległość podczas treningów i kwalifikacji.

Dzisiejsze kwalifikację zaplanowano na godzinę 9:30, a pierwsza seria konkursu indywidualnego rozpocznie się o godzinie 11:00. Niestety, prognozy pogody na czwartek nie są zbyt optymistyczne. Meteorolodzy zapowiadają silny wiatr, sięgający w porywach aż 7 m/s. Przyczyną wiatru jest ocieplenie nadciągające do prowincji Gangwon.  Możemy zatem być świadkami kolejnych loteryjnych zawodów.

Na liście startowej kwalifikacji po raz kolejny zobaczymy sześciu reprezentantów Polski: Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Jana Ziobro, Dawida Kubackiego oraz Stefana Hule. Czy reprezentantom Polski uda się zrewanżować za pierwszy konkurs w Pjongczang?

Lista startowa

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.