PŚ w Pjongczang: Niemki najlepsze w sztafecie, 13. miejsce Polek

Reprezentantki Niemiec wygrały próbę przedolimpijską podczas biathlonowego Pucharu Świata w Pjongczang. Sztafeta naszych zachodnich sąsiadów wyprzedziła Norwegię i Czechy. Polki zajęły trzynaste miejsce. 

Reprezentacja Niemiec była faworytem sztafety 4×6 kilometrów w Pjongczang. Liderki Pucharu Narodów wygrały cztery poprzednie sztafety i nie inaczej było tym razem. Pomimo absencji Laury Dahlmeier, Niemki triumfowały w dzisiejszej rywalizacji bez większych problemów. Na mecie reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów miały 23 sekundy zapasu nad pozostałymi sztafeta mi, chociaż tak jak one musiały pokonywać rundę karną.

Za plecami niemieckich biathlonistek toczyła się zacięta walka o dwa miejsca na podium, w której udział brały Czeszki, Norweżki, Włoszki i Szwedki. Jako pierwsza z tej grupy odpadła Dorothea Wierer, która nie wytrzymała tempa rywalek. Finisz najlepiej rozegrała Marte Olsbu zapewniając reprezentantkom Norwegii drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęły Czeszki w składzie Jislova, Puskarcikova, Charvatova i Koukalova.

W Pjongczang słabo spisały się Polki. Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik zajęły trzynaste miejsce pomimo bardzo dobrego początku najbardziej doświadczonej z polskich biathlonistek (Gwizdoń miała drugi czas zmiany).

Pełne wyniki 

Źródło: informacja własna

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.