PŚ w Pjongczang: Laura Dahlmeier zwycięża w biegu pościgowym, dobry wynik Gwizdoń

Nie ma mocnych na Laurę Dahlmeier. Niemka sięgnęła po kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata. Tym razem w biegu pościgowym na 10 km w koreańskim Pjongczang. Dobre 15. miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń. 

Laura Dahlmeier po przedwczorajszym zwycięstwie w sprincie na trasę wybiegła przed Norweżką Tiril Eckhoff i Francuzką Anais Chevalier. We wszystkich czterech strzelaniach była bezbłędna, co pozwoliło jej w równym i spokojnym tempie dotrzeć na metę i odnieść kolejne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Kasia Makarainen, która mimo dwóch karnych rund podczas trzeciego strzelania, ponownie była świetnie dysponowana w biegu. Do zwyciężczyni straciła 1:12.6. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Anais Bescond, która na strzelnicy pomyliła się tylko raz (+1:18.9).

Bardzo dobry wynik uzyskała dzisiaj Magdalena Gwizdoń, która na trasę wybiegała jako osiemnasta. Ostatecznie po jednym niecelnym strzale podczas trzeciego strzelania, zajęła 15. miejsce ze stratą 2:18.1 do Dahlmeier. Gorzej niestety spisała się Monika Hojnisz, która w sprincie zajęła wysoką 12. pozycję. Dzisiaj zaliczyła aż 4 karne rundy i ostatecznie zajęła 34. miejsce. Na ostatniej pozycji bieg ukończyła najmłodsza z naszych reprezentantek Kinga Mitoraj, która zaliczyła aż 7 karnych rund i zajęła 58. miejsce.

Pełne wyniki biegu pościgowego 

Już o godz. 12:30 bieg pościgowy panów, a jutro rywalizacja sztafet na trasach olimpijskich w Pjongczang.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.